Vyvažování

„Problém“  zobrazení drobného nevyvážení při sejmutí a opětovném upnutí vyváženého kola:

Tato situace může nastat při  použití univerzálních středících kuželů a rychloupínací matice. Pokud kolo vyvážíme „ na nuly“, následně ho uvolníme z hřídele a opětovně upneme, může nastat situace, kdy vyvažovačka zobrazí drobné nevyvážení. Tento jev není způsobem chybou vyvažovacího stroje, ale pouze technickými vlastnostmi a možnosti tohoto způsobu upnutí kola. Použití rychloupínací matice je velice pohodlné a rychlé, ale nemůže zaručit pokaždé naprosto stejné uchycení kola a tím vždy stejné naměřené hodnoty. Tento systém je nejpoužívanější vzhledem k poměru cena/výkon a času potřebného pro upínání.

Pokud by chtěl servis tento jev eliminovat, je zde možnost použití přesných středících kroužků a adaptérů, pomocí kterých se upínají kola podobným způsobem, jako jsou uchycena na vozidle, tzn. za otvory pro upínací šrouby. Adaptéry se liší rozsahem rozteče šroubů, počtem šroubů na kolo, zkosením kuželů apod. Tento způsob je časově náročnější, ale zejména nesrovnatelné dražší. Při použití správného adaptéru na konkrétní typ kola jsou proto eliminovány veškeré vůle a je možné dosáhnout naprosto přesného uchycení.

Vyvažovačky Golemtech umí měřit nevyváženost s přesností na jednotlivé gramy. Proto pokud chcete dosáhnout naprosto přesných výsledků, nezkreslených nepřesným uchycením kola na vyvažovačku, doporučujeme objednat příslušenství od značky Haweka. Naše společnost má prodejní zastoupení tohoto světoznámého výrobce, proto můžete produkty Haweka zakoupit přímo v našem eshopu.„Problém“ s nemožnosti upnutí některých kol pomocí základních kuželů dodávaných ke stroji:

Součástí každého balení vyvažovačky je základní sada středících kuželů a rychloupínací matice. Pomocí tohoto příslušenství je možno uchytit převážnou většinu nejčastěji používaných disků. Vedle této skupiny je zde ještě několik dalších typů kol, které je možno upnout pouze pomocí speciálních adaptérů. Jedná se o kola s velkou středovou dírou, používaná zejména u dodávek a menších nákladních vozidel. Pro tyto disky by se měla používat již vyvažovačka nákladní, která je dimenzována na tyto disky a její součástí jsou i středící a upínací prvky pro kola velkých rozměrů. Dalším typem jsou kola bez středové díry a další typy. Na jejich upnutí je v nabídce opět množství adaptérů pro jejich uchycení, které se montují místo středové hřídele. Vzhledem k ceně těchto upínacích adaptérů nejsou součástí balení strojů, ale je potřeba je přikoupit jako příslušenství, podle požadavků servisu.